Jak změnit pojišťovnu

Jak změnit pojišťovnu

Jak změnit pojišťovnuNejste spokojeni se svým současným pojištěním? Využili jste naši online kalkulačku povinného ručení a zjistili, že můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně? Rádi byste změnili pojišťovnu? Pak musíte nejdříve ukončit povinné ručení u Vašeho současného poskytovatele. Jak na to? Změnit pojištění lze několika způsoby. Poraďte se s našimi odborníky a vyberte nejvýhodnější způsob přesně pro Vás. Stačí zadat několik základních údajů do našeho krátkého formuláře a odeslat. Během několika minut se Vám ozve náš zástupce a vše Vám pečlivě vysvětlí.

Jak ukončit pojištění?

Současně platné pojištění lze ukončit několika způsoby:

 • Výpovědí ke konci pojistného období. Jedná se o běžný a pravděpodobně nejčastější způsob ukončení pojistné smlouvy. Výpověď je třeba provést písemně a doručit ji na adresu pojišťovny alespoň 6 týdnů před koncem pojistného období (1 rok). Konec pojistného období lze nalézt na zelené kartě nebo v pojistné smlouvě.
 • Výpovědí do 2 měsíců od uzavření pojištění. Smlouva se ukončí za 8 dní od doručení Vaší výpovědi.
 • Výpovědí do 3 měsíců od oznámení vzniku pojistné události. Smlouva se ukončí za jeden měsíc od doručení výpovědi.
 • Výpovědí při nesouhlasu s úpravou výše pojistného. Výpověď je nutné učinit do jednoho měsíce ode dne, kdy Vám bylo doručeno oznámení o změně pojistného.
 • Výpovědí dohodou mezi poskytovatelem a pojistníkem. Jako důvod je vhodné uvést například nespokojenost se službami nebo uvedení klienta v omyl během sjednávání pojistné smlouvy. Přesto však na takovou formu ukončení smlouvy pravděpodobně pojišťovna nepřistoupí. Pokud ano, zaniká smlouva ke dni dohody obou stran.
 • Vyřazením vozidla z evidence vozidel. Jedná se o poměrně častý případ především u tzv. sezónních vozidel. Nejprve je třeba odhlásit vozidlo na dopravním inspektorátu a předložit pojišťovně výpověď s kopií velkého technického průkazu, kde byla tato změna zaznamenána. Smlouva se pak ukončuje ke dni vyřazení vozidla z evidence vozidel.
 • Zrušením smlouvy při odcizení vozidla.
 • Zrušením smlouvy při zničení vozidla.
 • Změnou vlastníka vozidla. Smlouva se ukončí ke dni oznámení změny vlastníka. Tuto skutečnost je vhodné doložit kopií kupní smlouvy nebo kopií velkého technického průkazu vozidla. 

Chcete se dozvědět více informací o některé z uvedených variant ukončení stávajícího pojištění vozidla? Kontaktujete nás prostřednictvím našeho jednoduchého formuláře. Během chvíle se Vám ozveme zpět a pomůžeme Vám s ukončením Vaší současné smlouvy a výběrem nového pojištění. Nebojte se. Naši odborníci Vám mohou pomoci v jakkoliv složité situaci.

Chcete pomoci s výběrem a se sjednáním
povinného ručení?

Využijte kontaktní formulář, rádi vám poradíme

Spokojení klienti:

 • František Jedlička, 23 let, Havířov, programátor

  Po spočítání nové ceny povinného ručení jsem nestačil žasnout nad tím, jak nízká moje nová cena je. Oproti stávajícímu je  skoro o tisícovku levnější.

 • Petr Juříček, 41 let, Brno, Hasič

  Po spočítání nové ceny povinného ručení jsem nestačil žasnout nad tím, jak nízká moje nová cena je. Oproti stávajícímu je  skoro o tisícovku levnější.

Podělte se o svou zkušenost i vy

Partnerské pojišťovny:

Porovnat povinné ručení online

Porovnejte nezávazně nabídky povinného ručení!

Nabídka cen povinného ručení přímo pro vaše vozidlo.

Zavřít
Zavřít

Potřebujete poradit?

Chcete pomoci s výběrem nebo poradit se sjednáním povinného ručení?