Povinné ručení - ceník

Povinné ručení - ceník

Hledáte přehledný ceník povinného ručení? Nic takového bohužel neexistuje. Výsledná cena pojištění automobilu se určuje podle mnoha kritérií a je tak individuální a pro každého řidiče a jeho vozidlo různá. Můžete však využít buď orientační tabulku zohledňující nejdůležitější parametr při určování povinného ručení, kterým je objem motoru nebo jeho výkon, nebo použít praktickou online kalkulačku, se kterou si můžete porovnat většinu dostupných nabídek povinného ručení na trhu. Stačí zadat několik málo údajů o Vás a Vašem vozidle a získáte kalkulaci výše pojistného šitou přesně pro Vás.

Jak funguje online porovnání povinného ručení

Nejste spokojeni s orientačním ceníkem pro povinné ručení? Zajímají Vás konkrétní ceny přesně pro Vás? Vyzkoušejte online kalkulátor povinného ručení. Jak to funguje?

Výslednou cenu pojištění ovlivňuje několik kritérií, která jsou používána většinou pojišťoven. Jedná se o:

 • objem motoru - jde o nejdůležitější parametr. Čím vyšší objem motoru máte, tím vyšší cenu za pojištění zaplatíte.
 • výkon motoru - některé pojišťovny používají tento parametr místo objemu motoru. Opět čím vyšší výkon, tím vyšší cena.
 • varianta pojištění - tento parametr také velmi výrazně ovlivňuje výslednou cenu. Jednotlivé varianty pojištění se od sebe liší především množstvím a kvalitou poskytovaných služeb, například připojištěním, asistenční službou, garancemi a podobně. Nejlevnější varianta pojištění počítá s minimálním zákonem stanoveným limitem 35 milionů na způsobenou škodu. Tento limit se běžně u povinného ručení pohybuje kolem 70 milionů, ale lze jej zvýšit i na stovky milionů korun.
 • délka bezeškodného období - ta může výslednou cenu pojištění poměrně slušně srazit dolů, běžně až o 60 %, případně také zvednout nahoru až o 150 %. Tento bonus roste každým rokem bez způsobené nehody. Na zmiňovaných 60 % s může vyšplhat během 7 až 10 let.
 • velikost bydliště - čím větší obec, tím vyšší cena.
 • stáří řidiče - starší nebo velmi mladí řidiči si většinou něco připlatí.
 • maximální hmotnost vozidla - s vyšší hmotností roste cena.
 • rok výroby vozidla - za starší automobil si připlatíte.
 • užití vozidla - za profesionálně využívaná firemní vozidla, vozy taxislužby, nákladní automobily a podobně si opět připlatíte.

Zajímá Vás konkrétní cena povinného ručení? Využijte online kalkulačku a získáte přehledné porovnání všech nabídek na trhu šitých přesně pro Vás.

Chcete pomoci s výběrem a se sjednáním
povinného ručení?

Využijte kontaktní formulář, rádi vám poradíme

Spokojení klienti:

 • František Jedlička, 23 let, Havířov, programátor

  Po spočítání nové ceny povinného ručení jsem nestačil žasnout nad tím, jak nízká moje nová cena je. Oproti stávajícímu je  skoro o tisícovku levnější.

 • Petr Juříček, 41 let, Brno, Hasič

  Po spočítání nové ceny povinného ručení jsem nestačil žasnout nad tím, jak nízká moje nová cena je. Oproti stávajícímu je  skoro o tisícovku levnější.

Podělte se o svou zkušenost i vy

Partnerské pojišťovny:

Porovnat povinné ručení online

Porovnejte nezávazně nabídky povinného ručení!

Nabídka cen povinného ručení přímo pro vaše vozidlo.

Zavřít
Zavřít

Potřebujete poradit?

Chcete pomoci s výběrem nebo poradit se sjednáním povinného ručení?